Marcel Niederle

(1898 - 1990)

Narodil se 3. června 1898 v Praze, zemřel v roce 1990 v Praze. Český malíř, pedagog. Marcel Niederle byl český výtvarník, akademický malíř a pedagog na Vysoké škole umělecko­průmyslové v Praze. Od roku 1917 – 1922 byl žákem Maxe Švabinského. Specializoval se na kresby ze všech odvětví sportu. Velkého uznání dosáhl ve 20. letech zejména v zámoří, kde působil 4 roky v slavném časopise Sport Ilustrated. Zemřel v roce 1990 v Praze. Autor má ve světě dodnes mnoho příznivců z řad sběratelů.

Pelé - MS v kopané, Mexiko
kombinovaná technika na papíře,1970
v 27 ✕ š 20, 5 cm

nerámováno

Zápas Kanada x ČR s originálními podpisy hráčů
kombinovaná technika na papíře,1972
v 17, 5 ✕ š 21 cm

nerámováno, pasparta

Hokejový zápas
kombinovaná technika na papíře,1948
v 41 ✕ š 29, 5 cm

nerámováno

Náčrt z hokejového utkání
kombinovaná technika na papíře,1956
v 40, 5 ✕ š 29, 5 cm

nerámováno

Mistrovství světa v hokeji, Praha 1959
kombinovaná technika na papíře,1959
v 40 ✕ š 32 cm

nerámováno

Pražské derby
akvarel na papíře
v 38 ✕ š 27 cm

rámováno, pasparta, zaskleno