Marcel Niederle

(1898 - 1990)

Narodil se 3. června 1898 v Praze, zemřel v roce 1990 v Praze. Český malíř, pedagog. Marcel Niederle byl český výtvarník, akademický malíř a pedagog na Vysoké škole umělecko­průmyslové v Praze. Od roku 1917 – 1922 byl žákem Maxe Švabinského. Specializoval se na kresby ze všech odvětví sportu. Velkého uznání dosáhl ve 20. letech zejména v zámoří, kde působil 4 roky v slavném časopise Sport Ilustrated. Zemřel v roce 1990 v Praze. Autor má ve světě dodnes mnoho příznivců z řad sběratelů.

Pražské derby
akvarel na papíře
v 38 ✕ š 27 cm

rámováno, pasparta, zaskleno