Marička Klimovičová

(1927 - 1993)

Narodila se 25. 4. 1927 ve Varně v Bulharsku, zemřela 2. 7. 1993 v Praze.
Věnovala se malbě, keramice a ilustracím. Ve volné grafické tvorbě tvořila suché jehly, litografie, dřevořezy a později barevné kombinované techniky. Studovala u prof. Staikova na Akademii v Sofii (1951-1953) a u prof. Silovského na AVU v Praze (1953-1955). Od 1963 členka SČUG Hollar. Vystavovala samostatně v celé Evropě, zúčastnila se více než stovky kolektivních výstav.

Deník z ateliéru
barevná kombinovaná technika na papíře
v 63, 5 ✕ š 49 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 5/30

Salome
barevný lept
v 56, 5 ✕ š 47 cm

Provenience: uprostřed dole věnování autorky | rámováno, pasparta, zaskleno, 2/30