Markéta Jírová

(1957)

Narodila se 8. prosince 1957 v Praze. Studovala Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Čepeláka. Malířka a grafička, jejíž práce jsou založené na barvě a expresionismu. Členka S.V.U. Mánes a skupiny Tunel. Její práce jsou zastoupeny v Národní galerii Praha

Střelnice
olej na plátně,2009
v 77 ✕ š 90 cm

Provenience: ze sbírky autorky | Vystavováno: S. V. U. Diamant Mánes, Ivan Exner s přáteli, k 55. narozeninám I. Exnera, 5. 2. - 27. 3. 2015 | rámováno