Michal Singer

(1959)

Narodil se v Praze v roce 1959, je to současný český malíř a spisovatel. Vystudoval na FFUK obor filozofie a politické ekonomie a pracoval jako dělník. Malovat se naučil sám bez akademického školení, jeho obrazy mají kořeny v inspiraci fauvismem, z nějž si berou výraznou barevnost a nespoutanou energii. Namaloval řadu námětů z městské periferie, zátiší, ženských aktů nebo autoportrétů, v nichž hraje roli ironie a nadhled. Po roce 2000 se Singerova malba stále víc uvolňovala, ustoupily pevné obrysové kontury a objevila se živelná pastózní exprese. Tímto způsobem vytvořil řadu obrazů, např. Daimonion I. a II., Euroskeptik, Svlečený Descartes, Jungle Man, Štvanec, Muž s ohnivou koulí aj., v nichž dominuje energická spontánnost a přitom zůstává syrová autentičnost. V některých obrazech pracuje s mytologií, symbolikou a odráží se v nich také jeho znalost filozofie a zájem o presokratiky. Je autorem mnoha esejí, básnické sbírky Shell, série textů Kyselá neděle a nekonečné divadelní hry Dva lidé žijící ve Světelném městě.

Moderní kompozice - velký formát
olej na plátně,2010
v 149, 5 ✕ š 199, 5 cm

nerámováno

S hlavou v oblacích
olej na plátně
v 60 ✕ š 50 cm

nerámováno