Miloš Novák

(1909 - 1988)

Narodil se 16. ledna 1909 v Praze, zemřel 29. září 1988 v Praze. Český malíř, ilustrátor. Ilustroval nejenom dobrodružné a dětské knihy, ale i naučné knihy a vědeckofantastické romány. Byl také tvůrcem řady kreslených seriálů, vycházejících v různých časopisech pro děti a mládež (především v časopisech Pionýr a ABC).

Zdatní chlapci
kvaš, běloba na papíře,1944
v 24,5 ✕ š 40,5 cm
Signatura: nesignováno

Publikováno: Vopravil, J.S. - Prošek, F.: Zdatní chlapci Nakladatelství G. Petrů - první vydání (r.1944) | nerámováno, volně loženo, celostránková ilustrace ke knize Zdatní chlapci

Zdatní chlapci
kvaš, běloba na papíře,1944
v 25 ✕ š 40,5 cm

Publikováno: Vopravil, J.S. - Prošek, F.: Zdatní chlapci, 1944 | nerámováno, volně loženo, ilustrace z knihy Zdatní chlapci (http://www.daildeli.cz/novak40d5.html)

Hokejisté
olej na kartonu,1946
v 33 ✕ š 46 cm

rámováno