Miloš Urbásek

(1932 - 1988)

Narodil se 28. července 1932 v Ostravě, zemřel 14. července 1988 v Drábsku. Slovenský výtvarník. Miloš Urbásek je jedním z klíčových představitelů československého výtvarného umění druhé poloviny 20. století. Dílo Miloše Urbáska vznikalo v přímé interakci s formování moderního umění v západoevropských zemích. Jeho cesta k redukci výrazových prostředků a monochromnímu vyjádření byla v souladu s tehdejší tvorbou autorů skupiny ZERO a s Novými tendencemi.

monotyp,1964
v 59 ✕ š 35 cm

pasparta, zaskleno, 4/5

barevná litografie na papíře,1976
v 20 ✕ š 19, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno