Miloslava Vrbová - Štefková

(1909 - 1991)

Narodila se 11. listopadu 1909 v Žižkovech u Nepomuku, zemřela v roce 1991 ve Freudenstadtu. Česká malířka. Malířka. Studovala na Ukrajinské akademii v Praze (prof. Kulec) a na AVU (1932 – 1938, prof. M. Švabinský), v Paříži u F. Kupky. Členkou SVU Aleš Praha. V roce 1964 emigrovala, převážně pak žila v Německé spolkové republice. Specializovala se na olejomalbu a tématicky na náměty z baletů Národního divadla v Praze (př. Cyklus monumentálních pláten-olejomaleb „Labutí jezero“ – výzdoba pracovny šéfa baletu Národního divadla v Praze. Výstavy: V letech 1965 - 1968 vystavovala v Salzburku (1965, Dům umění), v Mnichově (1966), Kodani (1966), opět v Lucernu a Curychu (1967), v Bernu (1967), Stuttgartu (1968). V Oberstdorfu otevřela v roce 1969 svoji stálou expozici. V témže roce vystavovala v Barceloně a v kanadském Montrealu. Portrétovala členy rodiny prezidenta USA, Ronalda Reagana.

Podzimní procházka
olej na kartonu
v 51 ✕ š 40, 5 cm

rámováno

Labutí jezero - příprava k valčíku
olej na kartonu
v 29 ✕ š 21 cm

Provenience: na zadní straně přípis autorky | rámováno, pasparta, zaskleno

Na plese
olej na sololitu,1953
v 100 ✕ š 115 cm

rámováno

Baletní představení
kombinovaná technika na kartonu
v 58 ✕ š 41 cm

rámováno, rám poškozen, pasparta, zaskleno

Bachčisarajská fontána
olej na kartonu
v 57, 5 ✕ š 41, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Labutí jezero
olej na kartonu
v 60 ✕ š 43 cm

Provenience: na zadní straně štítek a přípis autorky | rámováno, rám mírně poškozen

Pierot
olej na kartonu
v 29, 5 ✕ š 25 cm

rámováno

Národní divadlo
olej na kartonu
v 40 ✕ š 50 cm

rámováno

Na lovu
olej na kartonu
v 50 ✕ š 70 cm

rámováno

Baletka
olej na kartonu
v 24 ✕ š 32, 5 cm

Pierot
olej na kartonu
v 24,5 ✕ š 24 cm

rámováno