Miroslav Netík

(1920 - 2018)

Narodil se 5. září 1920 Vamberk, zemřel 22. května 2018 v Brně. Český malíř, grafik a ilustrátor. Počátky jeho tvorby ovlivnila Skupina 42. Jako malíř začal působit ve 40. letech 20. století a jako ilustrátor působil v Lidových novinách.

Kohouti
olej na plátně,1973
v 63 ✕ š 93 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno