Miroslav Tichý

(1926 - 2011)

Narodil se 20. listopadu 1926 v Nětčicích, zemřel 12. dubna 2011 ve Veselí nad Moravou. Český a moravský amatérský fotograf a malíř. Od roku 1930 s malými přestávkami žil v Kyjově, kde vystudoval gymnázium. Po válce, v letech 1945 – 1948, studoval na pražské Akademii výtvarných umění v ateliéru Jána Želibského. Z toho v letech 1945–1946 absolvoval přípravný ročník, následující dva roky pak už regulérní studium ve zmíněném ateliéru. V něm byl uznáván jako dobrý kreslíř a mezi spolužáky byl oblíben především pro svůj humor. V létě 1948 odešel ze studií, zřejmě z osobních a politických důvodů.

Ovocné a květinové zátiší
akvarel na papíře,1958
v 42 ✕ š 29 cm

nerámováno