Nora Musatová

(1931)

Narodila se 6. prosince 1931 v Praze. Česká grafička, malířka a ilustrátorka. Pochází z ruské malířské rodiny, dcera malíře Grigorije Musatova, který se 1920 usadil v Československu. Studovala nejprve na DAMU, pak u profesora M. Salcmanna a J. Nováka na UMPRUM v Praze a soukromě pod uměleckým vedením profesora K. Součka. V roce 1974 absolvovala půlroční studijní pobyt v USA a v roce 1997 pracovně pobývala v L´Atelier Franco-Russe v Berre-les Alpes ve Francii. V roce 1988 vystavovala na Salonu pražských výtvarných umělců. Věnovala se ilustraci, spolupracovala s radou časopisů a pracovala pro nakladatelství Práce. V roce 1991 doprovodila 250 ilustracemi Dětskou bibli vydanou v pražském nakladatelství Orbis Pictus. Vedle olejomalby se věnuje podmalbě na sklo. Své práce podepisuje i Avotasum Aron.

Čertovka
olej na skle
v 20 ✕ š 15 cm

rámováno, zaskleno