Oldřich Koníček

(1886 - 1932)

Narodil se 12. října 1886 v Kutné Hoře, zemřel 17. července 1932 v Žehané. Český malíř, krajinář, figuralista, člen S. V. U. Mánes. V roce 1906 nastoupil na pražskou Akademii výtvarných umění. První světovou válku prožil na srbské frontě jako důstojník rakousko-uherské armády. Po skončení války byl vyslán do Itálie, aby zde maloval bojiště československé legie pro Památník národního osvobození.

Pohled na Prahu
olej na plátně,1927
v 70 ✕ š 100 cm

Provenience: číslo katalogu 1476 | rámováno, na zadní straně 2 záplaty