Pablo Picasso

(1881 - 1973)

Narodil se 25. října 1881 v Malaze, zemřel 8. dubna 1973 v Mougins. Španělský malíř a sochař. Jeho celé jméno je Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso. Je jednou z nejvýznamnějších osobností umění 20. století. Společně s Georgesem Braquem je považován za zakladatele kubismu. Odhaduje se, že Picasso vytvořil asi 13 500 obrazů a skic, 100 000 rytin a tisků, 34 000 ilustrací a 300 skulptur a keramických děl. Byl aktivním členem francouzské komunistické strany

Sochař a jeho model před oknem
litografie,1933
v 20 ✕ š 26 cm
Signatura: v tisku vpravo dole

rámováno, zaskleno, opus B. 168