Pavel Bouda

(1932 - 2012)

Malíř autodidakt, též grafik a miniaturista. Věnoval se přírodní tématice, maloval snové obrazy ze zoomorfní i rostlinné říše. Jeho díla se vyznačují netradičním charakterem, nezvyklostí formy, výjimečnými technikami a ojedinělostí námětů. Od r. 1947 vystavoval samostatně, od r. 1982 na mezinárodních výstavách.

V plenéru
olej na sololitu
v 32 ✕ š  28 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno

Studie rostlin
olej na sololitu
v 32 ✕ š 29 cm

rámováno, původní stav

olej na sololitu
v 13 ✕ š 15 cm