Petr Jaroš

(1859 - 1929)

Narodil se 29. 6. 1859 v Praze a zemřel 26. 8. 1929 tamtéž. Malíř krajin, žák H. Ullika v Praze a J. Kautského ve Vídni. Pak studoval v Mnichově a v Drážďanech. Malíř Petr Jaroš byl zastáncem realisticky laděné malby se smyslem pro detail a zároveň i koloristou s citem pro vykreslení atmosféry zobrazované krajiny. Jeho malby, situované převážně do oblasti Chodska, vyzařují zvláštní klid a harmonii.

Kopání brambor
olej na plátně
v 69 ✕ š 82 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny