Petr Kouba

(1947)

Narodil se 3. listopadu 1947 v Praze. Byl to český malíř, spisovatel.
Studoval u profesorů F. Jiroudka a L. Čepeláka na AVU v Praze. Člen spolku K. H . Máchy. 1975 - 1980 pracoval jako jevištní technik v Tylově divadle v Praze. Roku 1977 podepsal Chartu 77. Je malířem figuralistou, parafrázuje jak výtvarné postupy baroka, tak postmodernismu. Zúčastnil se kolektivních výstav v Praze, ve Vídni a v Berlíně. V roce 1988 vystavoval v Kostelci nad Černými lesy, (Galerie H, Pět let Galerie H). Samostatně vystavoval např. v Galerii Malacate ve Vídni. Povídky publikoval ve Svědectví, Listech a v Páternosteru. Od roku 1980 žije ve Vídni. Zastoupen v NG Praha, ve vídeňské Orangerii a v soukromých sbírkách.

Vídeň
olej na plátně,1993
v 50 ✕ š 60 cm

rámováno