Renata Štolbová

(1958)

Narodila se v roce 1958 v Českých Budějovicích. Žije a pracuje v Holubově pod Kletí. V letech 1977 – 1979 absolvovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk a výtvarná výchova.
V letech 1979 – 1985 absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor ilustrace a grafika. Ve své profesionální výtvarné činnosti se věnuje malbě, kresbě, knižní ilustraci (ilustrovala 20 knižních titulů pro česká a zahraniční nakladatelství), dále divadelní a loutkově tvorbě a psychoterapii. V současné době se věnuje malováním autorských šátků.
V roce 1996 vytvořila 14 obrazů Křížové cesty v kapličkách kolem kostela K.I. Diezezenhofera v poutním místě Dobré Vodě u Českých Budějovic a vytvořila Křížovou cestu v návesní kapli sv. Václava v Úsilném u Českých Budějovic.
Svým dílem je zastoupena v českých i zahraničních soukromých sbírkách, např.: USA, Kanadě, Venezuele, Holandsku, Německu, Japonsku a v Jihoamerické republice.

Dům, mrak, kůň
olej na plátně,2001
v 55 ✕ š 50 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny