Richard Bloos

(1878 - 1957)

Narodil se 9. října 1878 v Brühlu, zemřel 12. května 1957 v Düsseldorfu. Německý malíř, studoval na Düsseldorfské umělecké akademii u Petra Janssena staršího, Willyho Spatze a Carla Ernsta Forberga. Byl ovlivněn impresionismem. V roce 1906 odešel do Paříže, kde pobýval až do roku 1914. Mezi jeho nejčastější motivy patří aleje, parky a tržiště.

V pařížské kavárně
olej na plátně, fixováno na desku
v 53 ✕ š 84 cm

rámováno

Bruslení
olej na plátně,1920
v 65 ✕ š 80, 5 cm

rámováno, malba mírně poškozena

Podzimní procházka v Xantenu
olej na plátně,1931
v 50, 5 ✕ š 68, 5 cm

rámováno

V baru
olej na plátně, fixováno na kartonu,1909-1914
v 18, 5 ✕ š 26, 5 cm

zezadu autorský přípis: vytvořeno na Montmartru a Montparnassu, rámováno