Richard Bloos

(1878 - 1957)

Narodil se 9. října 1878 v Brühlu, zemřel 12. května 1957 v Düsseldorfu. Německý malíř, studoval na Düsseldorfské umělecké akademii u Petra Janssena staršího, Willyho Spatze a Carla Ernsta Forberga. Byl ovlivněn impresionismem. V roce 1906 odešel do Paříže, kde pobýval až do roku 1914. Mezi jeho nejčastější motivy patří aleje, parky a tržiště.

Bruslení
olej na plátně,1920
v 65 ✕ š 80, 5 cm

rámováno, malba mírně poškozena