Slavoj Kovařík

(1923 - 2003)

Narodil se 22. září 1923 Olomouci, zemřel 26. června 2003 v Praze. Český malíř, scénograf, sochař učitel, grafik a fotograf. Ovlivněn kubismem, lettrismem, pop artem. Ve své tvorbě používal techniky tempera, olej, kvaš, asambláž, koláž, dekoláž, grafika.

Cricket
kombinovaná technika na plátně
v 65, 5 ✕ š 52 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

kombinovaná technika na papíře,1993
v 44 ✕ š 64 cm

nerámováno, mírně poškozeno