Teodor Rotrekl

(1923 - 2004)

Narodil se 6. června 1923 v Brně, zemřel 1. září 2004 v Praze. Český výtvarník a ilustrátor, věnující se především žánru sci-fi, ale i naučné literatuře pro děti.

Centroplán
tempera, olej na sololitu,1962
v 58 ✕ š 76 cm

Provenience: na zadní straně štítek ze svazu umělců | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Mademoiselle Růženka
kombinovaná technika na hobře,1970
v 100 ✕ š 72 cm

Provenience: přiložen odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Nadzvukový letoun
olej na sololitu,1962
v 37 ✕ š 59 cm

rámováno

Variace č. 3 na téma R. Delaunaye, Slunce - věž - letadlo
olej na sololitu,1969
v 55 ✕ š 46 cm

Provenience: na zadní straně štítek ze Svazu výtvarných umělců | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

kombinovaná technika na plátně ,1974
v 34 ✕ š 67 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Zlaté sluníčko
kombinovaná technika, pryskyřice ,1972-73
v 23 ✕ š 30 cm

Provenience: přiložen odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové

Ležící dívka s motýly II.
aerografová kresba,1970
v 60 ✕ š 84 cm

Provenience: na zadní straně štítek z ČFVÚ | rámováno, zaskleno

Pokroky civilizace
olej, epoxidová pryskyřice, asamblážové aplikace na hobře,1978
v 59 ✕ š 39 cm

Provenience: přiložen odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové, přímý dar od autora | rámováno, rám a malba mírně poškozeny, původní stav

Astronauti
kombinovaná technika na papíře,1962
v 46, 5 ✕ š 32 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Zkouška skafandru
kombinovaná technika na papíře,1961
v 26 ✕ š 45 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Ilustrace ke knize Robinzoni vesmíru
kvaš na papíře,1957
v 14 ✕ š 25, 5 cm

Publikováno: Běhounek, F.: Robinzoni vesmíru, Nakladatelství SNDK - první vydání (r.1958) | rámováno, zaskleno

kvaš na papíře,1957
v 14 ✕ š 25, 5 cm