Tomáš Bím

(1946)

Narodil se 12. listopadu 1946 v Praze. Je to český malíř, grafik a ilustrátor. Vystudoval odborné Odborné polygrafické učiliště v oboru knihtisku. Absolvoval studijní pobyty v Anglii, Francii, Holandsku, Itálii, Německu, Španělsku, Thajsku a USA. Je členem spolku Hollar. Jehu tvorbu charakterizuje magický realismus, blízký tvorbě umělců Skupiny 42, nejvíce Kamilu Lhotákovi. Oba je zajímala městská periferie a zvláštní kouzlo dopravních prostředků. Proslavil se mimo jiné svými ilustracemi knih a časopisů.

Golf na Karlštejně
akryl na desce,1998
v 60 ✕ š 55 cm

rámováno

Míčky
akryl na desce,1998
v 61 ✕ š 55 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

Kaktusy
barevná litografie
v 9, 5 ✕ š 16 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 20/50

Příběh potápěče
akryl na desce,1998
v 60 ✕ š 55 cm

rámováno

Kolo
barevná litografie,1997
v 65 ✕ š 48 cm

rámováno, zaskleno, 68/100

Balónové létání I.
barevná litografie,1995
v 64 ✕ š 48 cm

rámováno, zaskleno, 38/52

Golf
barevná litografie,1994
v 64 ✕ š 48 cm

rámováno, zaskleno, 5/7

Kotva
barevná litografie,1989
v 54 ✕ š 38 cm

nerámováno, volně loženo, mírné přeložky, 119/150

Koš (z cyklu Plácky)
barevná litografie,1980
v 21 ✕ š 15, 5 cm

pasparta, zaskleno, 10/30