Václav Kiml

(1928 - 2001)

Narodil se 19. 1. 1928 v Mochově u Českého Brodu a zemřel 27. května 2001 v Prachaticích. byl to český malíř, grafik a restaurátor.
Během let 1946 – 1947 studoval v Praze na Škole dekorativních umění, pod vedením profesora Jaroslava Masáka.V roce 1947 přestoupil na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, kde studoval v ateliéru profesora Jana Baucha a zároveň studoval Akademii výtvarných umění u profesora Emila Filly, kde také v roce 1952 absolvoval. Václav Kiml byl členem skupiny Český fond výtvarných umění. V roce 1960 vstoupil do skupiny s názvem Etapa. Od roku 1967 byl Václav Kiml členem Výstavní komise I. pražského salonu. Václav Kiml byl jako malíř velmi osobitý. Nenechal se ovlivnit ani strhnout různými uměleckými proudy, které se v jeho době velmi střídaly, ale zachovával si svůj přirozený vývoj. Již od raného dětství projevoval Kiml velký zájem o přírodu, který tak předurčil jeho celoživotní umělecké poslání.

olej na plátně,1951
v 70 ✕ š 52 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora, ze sbírky rodinného přítele Václava Kimla | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Předjaří
olej na kartonu,1951
v 53 ✕ š 74 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora, ze sbírky rodinného přítele Václava Kimla | rámováno

Noční záře
vosková technika na plátně, fixováno na kartonu,1974
v 24, 5 ✕ š 21 cm

5 x barevný lept
barevný lept, ,1976 - 1994
v 10 ✕ š 7 cm

5 x lept
lept,1978 - 1985
v 9 ✕ š 9 cm