Václav Plicka

(1916 - 2002)

Narodil se 3. listopadu 1916 v Kozomíně, zemřel v roce 2002. Český malíř, krajinář. Absolvent Školy dekorativních umění v Praze a reklamní školy F. Rottra. Malbě se věnoval od roku 1947. Tvůrce obrazů s motivem městské přírody, pražských parků a sadů. Kladl důraz na romantický detail, např. zákoutí s pomníčkem, zvonicí, studnou, obloukem brány aj. – Účastník Salonů Pražských výtvarníků.

Hlubočepská krajina
v 45 ✕ š 63 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno