Václav Trefil

(1906 - 1989)

Narodil se 28. 9. 1906 v Henčlově u Přerova a zemřel 13. 12. 1989 v České Lípě. Je pohřben v Roudnici nad Labem spolu s Otakarem Nejedlým.
V letech 1925 - 1931 byl žákem pražské Akademie u prof. Nejedlého. Podnikl studijní cesty po Francii, Korsice, Itálii a Německu. Maloval zátiší a krajiny ve způsobu moderního realismu. Později i figurální malby, čerpajících z polních prací. Vystavoval pravidelně v Olomouci, Zlíně, Prostějově a Praze.

Krajina před bouří
olej plátno, fixováno na karton
v 23, 5 ✕ š 40, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen