Viktor Rolín

(1887 - 1942)

Narodil se 26. 12. 1887 ve Varšavě v Polsku a zemřel 31. 7. 1942 v koncentračním táboře v Rakousku. Malíř a grafik v Praze. Studoval na akademiích umění v Petrohradě a Mnichově u prof. Sambergera. Za 1. sv. války byl jako voják v Rusku. Maloval zátiší, podobizny a krajiny.

Projížďka na koni
olej na překližce
v 20,5 ✕ š 29,5 cm

rámováno