Vladimír Renčín

(1941 - 2017)

Narodil se 6. prosince 1941 v Pečkách, zemřel 4. října 2017. Český kreslíř, ilustrátor, karikaturista, autor svérázného humoru, neopakovatelné kresby a jedinečných postaviček. Po skončení základní školní docházky studoval ekonomii na střední ekonomické škole. Po jejím absolvování pracoval postupně (jako učedník, redaktor, fotograf apod.) v několika podnicích. Od roku 1947 žil v Hradci Králové; od roku 2006 byl obyvatelem Hoděšovic v Pardubickém kraji. Kreslení „na plný úvazek“ se věnoval od roku 1965. Zemřel po delší nemoci 4. října 2017.
V roce 1974 jej vyšetřovala Státní bezpečnost, kvůli čemuž nemohl několik let publikovat.

kombinovaná technika na papíře,1994
v 30 ✕ š 42 cm

nerámováno

v 11 ✕ š 13, 5 cm
Signatura: nesignováno

Publikováno: Právní rádce, č. 7, str. 57 | nerámováno

Ve vinném sklípku
barevná litografie
v 38 ✕ š 54 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 32/150

3 x Ilustrace
tuš na papíře,2006 - 2011
v 21 ✕ š 29 cm

nerámováno, volně loženo

tuš, akvarel na papíře
v 11 ✕ š 18 cm

nerámováno, volně loženo

tuš, akvarel na papíře
v 18 ✕ š 21 cm

nerámováno, volně loženo