Vlastislav Lachout

(1935)

Narodil se 13. února 1935 v Kyjích u Prahy. Český malíř, restaurátor.
Studoval u profesorů O. Oplta, K. Součka a M. Holého na AVU v Praze. V roce 1962 postgraduální studium malířských a restaurátorských technik u profesora B. Slánského na AVU v Praze. Věnuje se malbě portrétu, krajiny a restaurování, kde se specializuje na nástěnnou malbu, restaurování závěsných obrazů a polychromovanou plastiku. Zúčastnil se restaurátorských prací v Národním divadle v Praze.

Brno
olej na plátně
v 150 ✕ š 81 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny