Vojtech Kolenčík

(1955)

Grafik, malíř a ilustrátor Vojtech Kolenčík se narodil v roce 1955 v Nitře. Studoval u profesora Albína Brunovského na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě v letech 1974 až 1980. Během studií se začal vyhraňovat jeho výtvarný názor, vycházející z tvorby Paula Klee a některých tendencí tak zvané podunajské školy.

V současně době působí jako pedagog na Vysoké škole výtvarných umění v rámci katedry grafiky a jiných médií. Vede ateliér volné a barevné grafiky. Věnuje se malbě, kresbě, grafice, knižní ilustraci a grafickému designu.

Svá díla vystavoval na mnoha samostatných výstavách doma i v zahraničí. Například v Berlíně, Paříži, Vídni, Praze, Ostravě, Bratislavě, Nitře, Banské Bystrici. Podílel se na spoustě kolektivních výstav, například ve Washingtonu, New Yorku, Paříži, Římě, Berlíně, Budapešti a dalších, ale také doma v Bratislavě, Nitře, Žilině, Kežmarku.

olej na plátně, fixováno na sololitu,2001
v 66, 5 ✕ š 94, 5 cm

rámováno