Vratislav Nechleba

(1885 - 1965)

Narodil se 17. června 1885 v Praze, zemřel 26. července 1965 v Praze. Český malíř - portrétista, profesor AVU. Po absolvování reálky v Lounech (1902) vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1902 – 1907 v ateliéru profesora Maxmiliána Pirnera. Poté na základě Lerchova stipendia absolvoval studijní cesty do Itálie, Rakouska a Německa. V roce 1918 byl jmenován profesorem na AVU. Zde působil až do roku 1958. Několikrát byl zvolen rektorem AVU. V letech 1908 – 1949 byl členem SVU Mánes.

Milenci na procházce
olej na plátně,1940
v 26, 5 ✕ š 34 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny