Zdeněk Sigmund

(1924 - 2017)

Narodil se 29. října 1924 v Praze, zemřel v roce 2017. Malíř v Heřmanově Městci, syn malíře K. J. Sigmunda. Vystavoval se Skupinou 5 v lednu 1946 v Praze. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze (dva semestry u prof. O. Nejedlého), potom na Pedagogické fakultě v Brně u prof. Vincence Makovského, B. S. Urbana a Eduarda Miléna. Absolvoval v roce 1950, o rok později byl přijat do SČVU. Nejčastěji vystavoval v Praze, Pardubicích a Heřmanůvě Městci, ale také v Brně, Chrudimi či Jičíně. V zahraničí vystavoval na Světové výstavě EXPO´58 v Bruselu, v letech 1965, 1966 a 1967 v italské Faenze. Byl také zastoupen na výstavách československé keramiky v Istanbulu, Sofii, Ženevě a jinde.

kombinovaná technika na kartonu
v 34 ✕ š 46 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Maják v zálivu
v 30 ✕ š 40 cm

rámováno, zaskleno

olej na plátně, fixováno na kartonu
v 51 ✕ š 61 cm

v 37 ✕ š 46 cm

rámováno, pasparta, zaskleno