Zdeňka Čechová-Liebscherová

(1885 - 1944)

Narodila se 25. května 1885 v Praze, zemřela 13. července 1944 v Praze. Česká malířka a grafička. Narodila se v Praze v rodině malíře Karla Liebschera a jeho ženy Emy Procházkové. Sama od raného dětství zručně malovala, talent zdědila po svém otci. Akademické vzdělání neměla, ale byla žačkou svého otce. V roce 1911 se provdala za Jaroslava Čecha. V malířské tvorbě se soustředila především na krajinomalbu, a to jak z Čech, zejména Pojizeří, tak i z Itálie a Balkánského poloostrova, kam často zajížděla. Méně časté jsou v jejím díle figurální motivy. V roce 1922 se konala její jediná souborná samostatná výstava v pražském Topičově salonu. Zemřela v Praze v červnu roku 1944 a pohřbena byla do rodinného hrobu na Vyšehradském hřbitově.[

Bretaň
olej na kartonu
v 32, 5 ✕ š 40 cm

rámováno, rám mírně poškozen