Josef Holub
(1870 - 1957)

Kralupy

olej na kartonu

1929

v 60 ✕ š 70 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Vystaveno: Dům osvěty v Kralupech nad Vltavou

#221593

Strýček Indián
tuš, běloba na papíře,1956
v 22 ✕ š 24 cm

Ilustrace z knihy Xaviera Marmiera
akvarel, běloba na papíře,1892
v 29 ✕ š 21, 5 cm

Provenience: bude přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa, dílo pochází z pozůstalosti hudebního skladatele Karla Vacka | Publikováno: Xavier Marmier: Les Contes des grand'mères, str. 121 (Bibliothèque nationale de France), https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/bpt6k54952369/f160.item | rámováno, pasparta, zaskleno, ilustrace z knihy Contes des grand'mères (Příběhy babiček) k příběhu Les deux frères (Dva bratři)

olej na desce
v 23,5 ✕ š 26,5 cm

nerámováno, malba mírně poškozena

Stráň
kombinovaná technika na papíře,1942
v 23 ✕ š 27 cm

Provenience: na zadní straně přípis autorky | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno, autorství potvrzeno Nadačním fondem Věry Jičínské, Dany Laichterové a Jiřího Gornera

Au 986/1000,1933
Ø 19, 75 mm / 3, 49 g

oťuky, rýhy

Šedé hrozno
olej na plátně
v 40 ✕ š 30 cm

rámováno

Pocta Bohumilu Hrabalovi
barevný lept na papíře,1989
v 15, 5 ✕ š 10, 5 cm

Tábor
olej na plátně,1910
v 140 ✕ š 124 cm

Prokop jako Klaun
olej na plátně,1931
v 64, 5 ✕ š 47 cm

Římský císař Nero
olej na plátně
v 70 ✕ š 50 cm

V pařížské kavárně
olej na sololitu
v 40, 5 ✕ š 35 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Zátiší s květinami
olej na plátně
v 80 ✕ š 110 cm

Horská krajina
olej na plátně
v 81 ✕ š 63 cm

Zimní podvečer
olej na kartonu
v 30 ✕ š 49,5 cm

rámováno, zaskleno

lept, akvatinta,1908
v 31,5 ✕ š 38,5 cm

nerámováno, pasparta, č. 5

Tajemné sochy Velikonočního ostrova
tuš na papíře,1971
v 15 ✕ š 20 cm

nerámováno, volně loženo

Nemohu vám říci všechno
kombinovaná technika na kartonu,2017
v 26, 5 ✕ š 17, 5 cm

Provenience: z ateliéru autora | rámováno

Portofino
olej na kartonu,1904
v 25 ✕ š 38 cm

Děčín
olej na plátně,1926
v 60 ✕ š 80 cm

rámováno

olej na plátně
v 40,5 ✕ š 56,5 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: na zadní straně pozůstalostní razítko | rámováno