Zdeněk Burian
(1905 - 1981)

Pán ostrého meče

1940

v 25 ✕ š 19, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, originální ilustrace z knihy Karla Michla Pán ostrého meče

Publikováno: Karel Michl: Pán ostrého meče (edice S puškou a lasem), Toužimský a Moravec, 1940

#233475

Kubištovo zátiší
suchá jehla,1975
v 26, 5 ✕ š 23, 5 cm

nerámováno, pasparta, 30/50

Obličej
akvarel na papíře,2002
v 29 ✕ š 43 cm

rámováno, zaskleno

2 x Ilustrace
v 15 ✕ š 15 cm
Signatura: nesignováno

nerámováno

Frustrace tolerance
lept, suchá jehla, mezzotinta
v 11 ✕ š 7 cm

nerámováno

v 35 ✕ š 44 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, pasparta, zaskleno

Dialog - velký formát
olej na plátně,1891
v 112 ✕ š 87 cm

Provenience: mimořádné dílo autora | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Autoportrét
muchláž,1979
v 36 ✕ š 38, 5 cm

rámováno, zaskleno antireflexním UV sklem

Červenec
suchá jehla,1970
v 14, 5 cm ✕ š 11, 5 cm

nerámováno

Fuji
barevný lept,1928
v 30 ✕ š 39 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 18/250

Evo!
olovo, zlato,1992
v 72 cm

Ptáček
v 10 ✕ š 9 cm

Lokomotiva
olej na kartonu
v 48, 5 ✕ š 53 cm

rámováno, mírně poškozeno, původní stav

Malajské ženy s ovocem
lept,1930
v 18 ✕ š 13 cm

nerámováno, pasparta, č. 78

Léto v polích
olej na kartonu
v 24, 5 ✕ š 33 cm

rámováno

Náměstí Belleceur v Lyonu
pastel na papíře,1940
v 45 ✕ š 57 cm

Provenience: přiložen odborný posudek historika umění PhDr. Arno Paříka | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, do Lyonu uprchl Kars před nacisty v roce 1940 z Paříže, zůstal zde jen 2 roky, protože v prosinci 1942 byl Lyon také obsazen nacisty

New York
barevná serigrafie
v 50 ✕ š 80 cm

nerámováno, 313/450

Prášilský potok
akvarel, pastel na papíře,1929
v 51, 5 ✕ š 42, 5 cm

Provenience: na zadní straně autorský přípis "Prášilský potok dne 1. září 1929 po vypuštění vody z jezu prášilského - divadlo neobvyklé!", ze sbírky pana Vladimíra Poura (1921, Bukvice - 2017, Brno) | nerámováno, mírně poškozeno

Paříž
olejová tempera na plátně,1948
v 69 ✕ š 94 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

Řídící věž
kombinovaná technika na papíře,1958
v 33 ✕ š 45 cm

nerámováno

Vyznání
pálená hlína,1929
v 56, 5 cm

mírně poškozeno