František Anýž
(1876 - 1934)

Sv. Jiří

bronz na mramorovém podstavci

v 21, 5 cm

výška vč. mramorového podstavce 28, 5 cm

#233549

Pošetilé srdce
v 100 ✕ š 69 cm

rámováno, zaskleno

Beethoven v železárnách
olej na plátně
v 70 ✕ š 100 cm

Provenience: přiložena fotografie autora s dílem | rámováno

Astrologie
olovo, zlato,1997
v 35, 5 ✕ š 35, 5 cm

linoryt, pastel
v 28 ✕ š 18, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Baletka
olej na plátně
v 93 ✕ š 66 cm

rámováno

Vousáč
v 17 ✕ š 22 cm

nerámováno

Červenožlutý jehlan
olej na plátně, fixováno na kartonu,1980
v 16, 5 ✕ š 24 cm

Provenience: Číslo soupisu Kamila Lhotáka 1931/14, přiložen odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové | pasparta, zaskleno

Menachem Mendl dohazovačem
v 22 ✕ š 14 cm
Signatura: nesignováno

Publikováno: Šolom Alejchem: Smolař Menachem Mendl, str. 146 | nerámováno, ilustrace z knihy Smolař Menachem Mendl, kniha je součástí položky

Ex libris - I. varianta tisku
barevný dřevoryt,1950
v 25, 5 ✕ š 19 cm

nerámováno, pasparta

Baletní představení
olej na sololitu
v 34 ✕ š 60 cm

rámováno

Katedrála ve Valencii (Hodinky biskupů)
olej, textil na plátně,1997
v 40 ✕ š 30 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

Ozdobný květ
v 29 ✕ š 36 cm

nerámováno, papír mírně poškozen

Černý ráj
tuš, běloba na papíře,1948
v 22 ✕ š 18, 5 cm

Červený kruh
v 54 ✕ š 48 cm

rámováno, zaskleno, 58/90

Ruka s ratolestí
papírový reliéf, zlaceno,1989
v 21 ✕ š 14, 5 cm

Buňka
olej na plátně,1967
v 30 ✕ š 40 cm

Nábřeží
akvatinta na papíře
v 49, 5 ✕ š 59 cm

Provenience: na zadní straně autorský štítek | rámováno, pasparta, zaskleno, autorský tisk

tisk z perforovaného plechu,1984
v 53 ✕ š 74 cm

rámováno, zaskleno, 10/50

Negrelliho viadukt
olej na plátně,1960
v 79 ✕ š 95 cm

Provenience: mimořádné dílo významného člena skupiny Radar | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Ex libris Adolf Malý
barevný dřevoryt,1949
v 21, 5 ✕ š 14, 5 cm

nerámováno, pasparta