Václav Rabas
(1885 - 1954)

Krajina s rybníkem

olej na plátně

1936

v 61, 5 ✕ š 93, 5 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, původní stav

Provenience: na zadní straně štítek autora a utržený štítek z výstavy v Jízdárně Pražského hradu v roce 1956

#244876

Konvolut 2 grafických listů
barevná litografie

1) "Dívčí válka", 1979, nerámováno, 158/190, 48 x 96 cm, na díle se podíleli a podepsali autoři Adolf Born, Cyril Bouda, Jiří Bouda, Kamil Lhoták, Karel Toman aj. 2) Eva Natus-Šalamounová, Bez názvu, nerámováno, 25 x 25 cm, datováno 1984

Vítěz
bronz,1981
v 110 cm

Provenience: přiloženo potvrzení o pravosti uměleckého díla z roku 2018 od P. Bregantové, přiloženo potvrzení o zakoupení díla v ateliéru autora | původní stav

Vzpoura dervišů
tuš, běloba na papíře,1947
v 12, 5 ✕ š 21 cm

Publikováno: Němec, V.: Vzpoura dervišů Nakladatelství Toužimský & Moravec - první vydání (r.1947) | rámováno, pasparta, zaskleno, kniha je součástí položky

Ile de Seine
v 6 ✕ š 10, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Dva balvany
litografie,1968
v 20 ✕ š 30 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 33/50. Reprodukováno v L. Šteffek: Kamil Lhoták, Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby, str. 299, kat. č. G 387

Kvetoucí stráň
olej na kartonu,1935
v 38, 5 ✕ š 48, 5 cm

Publikováno: A. Matějček: Oldřich Blažíček (monografie), Praha 1941, kat. č. 65 | Vystavováno: JVU v Praze 1938, SVÚM 1947 v Hodoníně, Souborná výstava v Obecním domě r. 1959, Hlinsko 1972, Karlovy Vary 1981, Cheb 1983 | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno, původní stav

Diana na lovu
lept
v 36 ✕ š 30 cm

nerámováno, papír mírně zažloutlý

Letní přeháňka (u Seiny)
olej na plátně,1900 - 1905
v 54, 5 ✕ š 82 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové | rámováno, odborně restaurováno

Před deštěm
olej na kartonu
v 39 ✕ š 50 cm

Provenience: vlevo dole přípis autora | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Boxerský zápas
olej na plátně,2020
v 50 ✕ š 50 cm

Provenience: na zadní straně autorské věnování | rámováno, původní stav

Z cyklu "Létání"
barevná serigrafie,2007
v 70 ✕ š 70 cm

rámováno, zaskleno UV antireflexním sklem, III/XV

Trh se slepicemi
olej na kartonu
v 48, 5 ✕ š 64 cm

rámováno

Jánošík
v 33 ✕ š 26 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Voskovec a Werich - Panoráma
tuš na papíře,1932
v 20 ✕ š 23 cm
Signatura: vpravo uprostřed

rámováno, zaskleno

Strom
v 50 ✕ š 46 cm

rámováno, zaskleno

Sakrální motiv
v 29, 5 ✕ š 28, 5 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, pasparta, zaskleno

serigrafie,2012
v 100 ✕ š 70 cm

Provenience: z ateliéru autora | rámováno, zaskleno, 8/22

Beskydy (ranní slunce v kuchyni)
kombinovaná technika na desce
v 120 ✕ š 132 cm

rámováno, původní stav

Deflorace
strukturální grafika, lept,1962
v 51 ✕ š 16 cm

rámováno, zaskleno

Koťátko
grafit, akryl, křída na papíře
v 70 ✕ š 100 cm

rámováno, zaskleno