Jiří (Georg) Kars
(1880 - 1945)

Sedící žena

olej na kartonu

1926

v 55 ✕ š 46 cm

rámováno, malba mírně poškozena, obraz patřil významným sběratelům umění Hugovi a Nathalii Weisgallových v USA, hudební skladatel H. Weisgall pracoval po skončení války na americké ambasádě v Praze

Provenience: Přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa a Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy

#210693

Nábřeží k ránu (Kampa)
olej na plátně,1939
v 23 ✕ š 31, 5 cm

Břízy v zimě
olej na plátně
v 26 ✕ š 35 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Ilustrace kostýmů
akvarel na papíře
v 12 ✕ š 8 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Nákladní loď
tempera na papíře,1969
v 38 ✕ š 57 cm

Karbaníci
olej na kartonu,1942
v 24, 5 ✕ š 30 cm

rámováno

Dvě ženy
olej na plátně,1972
v 50 ✕ š 46, 5 cm

Provenience: konzultováno s autorkou | rámováno

Dvojice
kombinovaná technika na papíře,1931
v 65 ✕ š 48 cm

C. M. B.
tuš, akvarel na papíře,4. 1. 1927
v 19 ✕ š 14 cm
Signatura: v kompozici

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, pasparta, zaskleno

Časné jaro
olej na kartonu
v 40 ✕ š 52 cm
Signatura: vlevo dole s přípisem

rámováno

Mísa
keramika,2. pol. 20. století
v 28 cm ✕ Ø 38 cm

Provenience: z pozůstalosti autora

Konfigurace
olej na plátně,2021
v 70 ✕ š 70 cm

Provenience: na zadní straně autorský štítek | rámováno

Česká vesnice
olej na kartonu
v 35 ✕ š 50 cm

Vyprahlá krajina
olej na kartonu
v 10 ✕ š 14, 5 cm

Žnec
tužka, pastelka na papíře
v 20 ✕ š 13, 5 cm
Signatura: nesignováno

Pražské střechy
olej na plátně
v 47, 5 ✕ š 69 cm

ramováno, rám mírně poškozen

Záhuba Jestřába
kvaš, běloba na papíře,1927 - 1928
v 35 ✕ š 27 cm

Čerstvý sníh
olej, pastel a tužka na papíře,1944
v 53 ✕ š 59 cm

Publikováno: Oldřich Blažíček (1887 - 1953) Život a dílo, Soupis díla | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Kohoutí zápasy
akvarel na papíře,1941
v 50 ✕ š 68 cm
Signatura: vpravo dole s přípisem Martinique

rámováno, zaskleno, papír mírně poškozen

Zámek
v 41 ✕ š 34, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Vítr na Baltu
olej na plátně,1998
v 25 ✕ š 30 cm