Cyril Bouda

(1901 - 1984)

Narodil se 14. listopadu 1901 v Kladně, zemřel 29. srpna 1984 v Praze. Český malíř, grafik a ilustrátor a profesor na Karlově univerzitě. V roce 1923 absolvoval Bouda Umělecko-průmyslovou školu v Praze u Františka Kysely, v roce 1926 zakončil studium na Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval u Maxe Švabinského. Dále byl na AVU asistentem T. F. Šimona. V letech 1946 – 1972 působil jako pedagog a posléze jako profesor na Pedagogické fakultě UK v Praze a v Brandýse nad Labem (1964 – 1972).

C. M. B.
tuš, akvarel na papíře,4. 1. 1927
v 19 ✕ š 14 cm
Signatura: v kompozici

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, pasparta, zaskleno

Trpaslík
akvarel na papíře,1976
v 17, 5 ✕ š 11, 5 cm

pasparta, zaskleno, mírně poškozeno

v 43 ✕ š 28 cm

nerámováno, pasparta, papír mírně poškozen

v 43 ✕ š 28 cm

Houslista
akvarel na papíře,1980
v 28, 5 ✕ š 18 cm

nerámováno, volně loženo

Bárka
akvatinta
v 32 ✕ š 24 cm

Jaroslav Seifert: Mrtvým
dvoubarevná litografie,1945
v 43,5 ✕ š 30 cm

nerámováno, ilustrační grafika k básni Jaroslava Seiferta

Lomnický štít
akvarel a papíře
v 20, 5 ✕ š 30 cm

rámováno, zaskleno