Hugo Boettinger

(1880 - 1934)

Narodil se 30. dubna 1880 v Plzni a zemřel 9. prosince 1934 v Praze. Byl to český malíř, grafik, ilustrátor a karikaturista. Své karikatury uveřejňoval pod pseudonymem Dr. Desiderius, který převzal po svém předčasně zesnulém bratrovi. Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a v roce 1898 přešel na Akademii výtvarných umění, kde studoval u Maxmiliána Pirnera. Tehdy se spřátelil s malířem Františkem Tavíkem Šimonem. Byl členem spolku Mánes a Hollar a České akademie věd a umění. Jeho tvorba se z velké části zaměřovala na hudební scénu té doby, maloval také ženské akty v přírodě, portréty...

Amor a Psyché
olej na plátně,1923
v 52 ✕ š 79 cm

Publikováno: ve Zlaté Praze | rámováno, rám mírně poškozen

Malířka
olej na dřevě
v 36 ✕ š 28 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Konvolut 3 ilustrací
tuš, běloba na papíře,1925 - 26
Signatura: vpravo a vlevo dole pseudonymem Dr. Desiderius

nerámováno, volně loženo, pasparta 1) 30, 5 x 20, 5 cm, 1929 2) 19, 5 x 14, 5 cm 3) 20, 5 x 22 cm, 1925

Stojící muž
akvarel, tuš na papíře
v 21 ✕ š 14 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno