Jan Spáčil

(1892 - 1982)

Narodil se 12. 1. 1892 v Praze. Malíř krajinář na Vinohradech, žák Kalvoddy a Šetelíka, dokončil svá studia v Mnichově. V letech 1916 - 1917 působil jako profesor na uměleckém výtvarném učilišti v Rusku.

Chalupy v zimě
olej na kartonu
v 48 ✕ š 67 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, zaskleno

Karlův most
olej na plátně
v 58 ✕ š 69, 5 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny