Josef Konečný

(1907 - 1996)

Narodil se 20. 4. 1907 v Kameničné. Byl malířem v Praze. Studoval školu uměleckých řemesel v Brně u profesora Süssera, akademii výtvarných umění v Praze v letech 1938 - 1940 u profesora Nejedlého a v letech 1945 - 1946 uprofesora Nechleby. Účastnil se na různých výstavách ve Zlíně, Hradci Králové, Německém Brodě, Pardubicích, Žamberku, Olomouci a Hlinsku.

Dívky v kroji
olej na kartonu
v 64,5 ✕ š 79 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

olej na plátně
v 70 ✕ š 51 cm

olej na plátně
v 77 ✕ š 61 cm

rámováno, mírně poškozeno

Zimní krajina
olej na kartonu
v 55 ✕ š 68 cm

Vystavováno: Výstava ve Strakonicích v roce 1947, číslo katalogu 35 | rámováno, rám a malba mírně poškozeny