Kurt Gebauer

(1941)

Narodil se 18. srpna 1941 v Hradci nad Moravicí. Je to český výtvarník a vysokoškolský pedagog. Vyrůstal ve velmi skromných poměrech, již od dětství se zajímal o výtvarnou tvorbu a jako samouk zvládl základy kresby, malby a později také sochařství. Studoval na Střední škole uměleckých řemesel v Brně (1955–1956), Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích (1956–1959), a poté na Akademii výtvarných umění v Praze u profesorů Vincence Makovského a Karla Lidického. V roce 1965 absolvoval stáž u profesora Otto Herberta Hajka ve Stuttgartu. V roce 1972 pak u profesora Césara Baldacciniho na Académie des Beaux-Arts v Paříži.
Jako sochař ve svobodném povolání pracuje od roku 1969. V roce 1990 byl jmenován docentem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, v roce 1992 byl jmenován profesorem Ateliéru veškerého sochařství. Dnes je emeritním profesorem.

Létání - Mariánské luky (Hradec)
akryl na překližce,2000
v 128 ✕ š 100 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

Létání V.: Večer
akryl na sololitu,2001
v 50 ✕ š 70 cm

rámováno

Nahé tělo
olej na překližce,2001
v 80 ✕ š 62 cm

Lesní víla
akryl na dřevěné desce,2000
v 79 ✕ š 61 cm

rámováno

Poloha
akvarel na papíře,2001
v 220 ✕ š 120 cm

nerámováno, volně loženo