Olbram Zoubek

(1926 - 2017)

V roce 1996 byl oceněn státním vyznamenáním Medailí Za zásluhy I. stupně.

Jákob
papírový reliéf, zlaceno
v 29, 5 ✕ š 20 cm

Provenience: konzultováno s MgA. Jakubem Grecem, bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | nerámováno

Jákob
olovo, zlato,1992
v 15, 7 ✕ š 15, 7 cm

v 35 ✕ š 35 cm

Zvěstování
papírový reliéf, zlaceno,2005
v 20, 9 ✕ š 15 cm

Ifigenie
v 58, 5 cm

Kúros
v 61 cm

Klytaimnéstra
papírový reliéf, zlaceno
v 34 ✕ š 25 cm

Provenience: konzultováno s MgA. Jakubem Grecem, bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | rámováno, zaskleno

Thámar
papírový reliéf, zlaceno
v 29 ✕ š 20 cm

Bude doplněno
v 29, 5 ✕ š 20, 5 cm

Provenience: konzultováno s MgA. Jakubem Grecem, bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | rámováno, pasparta, zaskleno, papír mírně poškozen

Herec
v 58 cm

Orantka
bronz, zlato,1996
v 67, 5 cm

Provenience: bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek, varianta sochy pro Nadaci Olgy Havlové - Cena Olgy Havlové

Skica pro Pardubice
olovo, cín, zlato,1994
v 48,5 cm

Euterpé
v 44, 5 ✕ š 45 cm
Signatura: neznačeno

Anu
bronz,2006
v 75 cm

Archanděl Michael s drakem
olovo, cín, zlato,1976
v 34 ✕ š 34, 5 cm
Signatura: 2 x na zadní straně

Alena
olovo, cín, zlato,1992
v 64 cm

Orfeus a múza
olovo, zlato,1977
v 34 ✕ š 33 cm
Signatura: značeno na zadní straně

Stéla O. s padajícími vlasy
cín, olovo, zlato
v 65 ✕ š 14, 5 cm

Žena a stín
olovo, cín, zlato,1976
v 34 ✕ š 34, 5 cm

Josef
olovo,1977
v 41, 5 cm

Eva I
cín, olovo, zlato
v 17, 5 ✕ š 16, 5 cm

Lože milenecké
cín, olovo, zlato,2009
v 35 ✕ š 35 cm

Zlatovláska
olovo, cín, zlato,2005
v 20 ✕ š 16, 5 cm