Tomáš Bím

(1946)

Narodil se 12. listopadu 1946 v Praze. Je to český malíř, grafik a ilustrátor. Vystudoval odborné Odborné polygrafické učiliště v oboru knihtisku. Absolvoval studijní pobyty v Anglii, Francii, Holandsku, Itálii, Německu, Španělsku, Thajsku a USA. Je členem spolku Hollar. Jehu tvorbu charakterizuje magický realismus, blízký tvorbě umělců Skupiny 42, nejvíce Kamilu Lhotákovi. Oba je zajímala městská periferie a zvláštní kouzlo dopravních prostředků. Proslavil se mimo jiné svými ilustracemi knih a časopisů.

Přelet kanálu La Manche pražskými balónisty
olej na plátně,1976
v 110 ✕ š 75 cm

Provenience: na zadní straně prohlášení autora o darování obrazu Dr. Gottfriedu Kirchnerovi v roce 1979 | rámováno, rám mírně poškozen

Cirkus Humberto
akryl na papíře,1993
v 33 ✕ š 23 cm

Provenience: na zadní straně darování od autora | pasparta, zaskleno

Balónové létání II.
barevná litografie,1995
v 64 ✕ š 48 cm

rámováno, zaskleno, 38/54

Kolo
barevná litografie,1997
v 65 ✕ š 48 cm

rámováno, zaskleno, 68/100

Balónové létání I.
barevná litografie,1995
v 64 ✕ š 48 cm

rámováno, zaskleno, 38/52

Golf
barevná litografie,1994
v 64 ✕ š 48 cm

rámováno, zaskleno, 5/7

Kotva
barevná litografie,1989
v 54 ✕ š 38 cm

nerámováno, volně loženo, mírné přeložky, 119/150