Tomáš Bím

(1946)

Narodil se 12. listopadu 1946 v Praze. Je to český malíř, grafik a ilustrátor. Vystudoval odborné Odborné polygrafické učiliště v oboru knihtisku. Absolvoval studijní pobyty v Anglii, Francii, Holandsku, Itálii, Německu, Španělsku, Thajsku a USA. Je členem spolku Hollar. Jehu tvorbu charakterizuje magický realismus, blízký tvorbě umělců Skupiny 42, nejvíce Kamilu Lhotákovi. Oba je zajímala městská periferie a zvláštní kouzlo dopravních prostředků. Proslavil se mimo jiné svými ilustracemi knih a časopisů.

Terč
olej na plátně,1975
v 110 ✕ š 75 cm

rámováno

Štvanice - centr
olej na plátně,1979
v 100 ✕ š 150 cm

rámováno, malba mírně poškozena

Přelet kanálu La Manche pražskými balónisty
olej na plátně,1976
v 110 ✕ š 75 cm

Provenience: na zadní straně prohlášení autora o darování obrazu Dr. Gottfriedu Kirchnerovi v roce 1979 | rámováno, rám mírně poškozen

Osamělost přespolního běžce
olej na kartonu,1998
v 58 ✕ š 54 cm

rámováno

Po velké ceně
akryl na sololitu,1998
v 60 ✕ š 55 cm

rámováno

Zahrada
olej na plátně,1990
v 85 ✕ š 110 cm

Provenience: z ateliéru autora | rámováno, rám mírně poškozen, výjimečné dílo autora

Botanická zahrada
olej na plátně,1990
v 100 ✕ š 80 cm

Provenience: z ateliéru autora | rámováno, rám mírně poškozen

Kuličky
olej na kartonu,1998
v 58 ✕ š 54 cm

rámováno

V ohradě
akryl na plátně,2019
v 34, 5 ✕ š 50 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

Cirkus Humberto
akryl na papíře,1993
v 33 ✕ š 23 cm

Provenience: na zadní straně darování od autora | pasparta, zaskleno

Kafe u Jeremyho
barevná litografie,1997
v 47 ✕ š 66 cm

rámováno, zaskleno, 7/100

Balónové létání II.
barevná litografie,1995
v 64 ✕ š 48 cm

rámováno, zaskleno, 38/54