Václav Radimský

(1867 - 1946)

Narodil se 6. října 1867 v Kolíně nad Labem a zemřel 31. ledna 1946. Byl českým malířem, uplatnil se však také ve Francii, kde se dostal do úzkého kontaktu s impresionismem, který pak zprostředkoval české umělecké scéně. Ve svém první tvůrčím období žil v Giverny a maloval zdejší krajinu, po první světové válce se vrátil do Čech a maloval okolí Labe a Kolína. Jeho styl se držel většinou blízko francouzskému impresionismu Claude Moneta. Příznačná je pro něj výrazná barevnost a vzdušná a světelná atmosféra, jeho obrazy mají jednotný výraz, který v sobě často nese určitou náladu. Jeho obrazy sice nezachycují člověka, ale ve svém naladění a vyznění působí silně na jeho emoce. "Představte si v srdci svém jaro a touha a smutek vás pojme do svého náručí před jeho obrazy," napsal o něm v roce 1905 Josef Čapek.

Podzimní den (Francie)
olej na kartonu,okolo roku 1900
v 45 ✕ š 63 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové | rámováno, rám mírně poškozen

Zaplavené louky u Seiny
olej na plátně,1906
v 50 ✕ š 100 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové | Vystavováno: v roce 1907 v Německu, jedná se o zcela mimořádné dílo z francouzského období, které se na trhu objevuje vzácně, původní adjustace | rámováno

Krajina s rybníkem (Z Barbizonu)
olej na plátně,1892
v 32 ✕ š 46 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové a Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy, na zadní straně adresa pařížského obchodu s malířskými potřebami A. Bouché | rámováno

Labské zákoutí
olej na kartonu
v 70 ✕ š 100 cm

Provenience: Přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové | rámováno, rám mírně poškozen

U Labe
barevná litografie
v 24 ✕ š 38 cm

volně loženo, papír mírně poškozen