Václav Radimský
(1867 - 1946)

Dubnový vánek

olej na kartonu

okolo roku 1910

v 94, 5 ✕ š 68 cm

rámováno

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové

#222730

Salvador Dalí a ti v podzámčí
barevná litografie,1993
v 48 ✕ š 37 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 103/200

Jaro na potoce
olej na sololitu,1983
v 35 ✕ š 50 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Konvolut 6 ks grafických listů
lept, mědirytina, suchá jehla

1) 25 x 30, 5 cm, 98/200 2) 25 x 37 cm 3) 31 x 24, 5 cm 4) "Křídlo české kanceláře", 32 x 24 cm 5) 22, 5 x 41, 5 cm 6) 23 x 40 cm vše nerámováno

Květ květů
koláž,1992
v 49 ✕ š 48 cm

v 30, 5 ✕ š 46, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, autor patřil k École de Paris

Krajina před bouří
olej na překližce
v 60 ✕ š 80 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Podzimní zátiší
olej na desce,1991
v 81 ✕ š 100 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Podvečerní krajina
olej na překližce,1942
v 27 ✕ š 35 cm

Provenience: na zadní straně autorský přípis, razítko z výstavy v Mánesu v roce 1948 | rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno, na zadní straně autorské číslo 936

Andělská společnost
akvarel, tuš na papíře
v 22, 5 ✕ š 15, 5 cm

V ateliéru
lept na papíře,1938
v 10 ✕ š 15 cm

nerámováno, pasparta

Dalí
barevná litografie,1978
v 48, 5 ✕ š 65, 5 cm

rámováno, zaskleno, 46/100

Z mistrovství světa v ledním hokeji
olej na plátně,1959
v 55 ✕ š 100 cm

Na Lánech
olej na kartonu,1973
v 27 ✕ š 36 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno, rám a malba mírně poškozeny, autorem je zajímavý litomyšlský malíř a sběratel děl Čapka, Zrzavého a dalších, jehož tvorba je někdy řazena k tzv. "naivní malbě", manžel filozofky Anny Matičkové

Růžová mlhovina, PF 1984
pastel,1983
v 15 ✕ š 11 cm

Provenience: současným majitelem získáno přímo od autora | nerámováno

Geometrická kompozice
olej na plátně,1974
v 65 ✕ š 65 cm

nerámováno

Břízy
olej na plátně,1928
v 50 ✕ š 67 cm

Bruslení na Vltavě
olej na plátně
v 89, 5 ✕ š 70 cm

rámováno, rám a malba poškozeny

2 x grafický list
lept, dřevoryt

1) Před zrcadlem, lept na papíře, 43 x 34 cm, pasparta, zaskleno 2) Ptáci, dřevoryt, 50 x 30 cm, nerámováno

Zrození
barevný lept na papíře,1974
v 21 ✕ š 12 cm

nerámováno

Jarní - Dívka se dvěma motýlky, opus 170
litografie,1944
v 29, 5 ✕ š 21 cm

Provenience: současným majitelem získáno přímo od autorky | nerámováno