Xénia Hoffmeisterová

(1958)

Narodila se 13. června 1958 v Trenčíně. V letech 1973 - 1977 studovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Bratislavě, 1981 - 1986 Divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze (malba u doc. O. Smutného v rámci studia scénického a kostýmního výtvarnictví. Od roku 2001 je členkou výtvarného spolku Mánes a od roku 2004 členkou výtvarného spolku Hollar.

Od někud někam
akryl na plátně,2021
v 100 ✕ š 100 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: dílo z ateliéru autorky | nerámováno, popis autorky: "Vše je protkáno milionem vlásečnic, žil a tepen. Kořeny splétají džungli chodeb a tunelů. Svět je přeplněn pavučinami kabelů a potrubí, toky signálů a neviditelných sítí vytvářejí nás a náš svět. Někdy je vidíme a někdy ne."

Hnízdo
akryl na plátně,2010
v 70 ✕ š 70 cm
Signatura: signováno na zadní straně

Provenience: dílo z ateliéru autorky | nerámováno