Městské zákoutí

olej na plátně

v 56 ✕ š 46 cm

Signatura: vlevo dole, vpravo přípis autora

rámováno, mírně poškozeno

#210072

Přístav Le Ciotat
olej na kartonu
v 37 ✕ š 54 cm

rámováno

Sv. Mikuláš
barevná litografie,2014
v 66 ✕ š 47 cm

nerámováno, volně loženo

v 8, 5 ✕ š 14 cm
Signatura: značeno na zadní straně monogramem HP
serigrafie na papíře,2010
v 50 ✕ š 50 cm

Velká parádnice
olej na sololitu,1968
v 88 ✕ š 64 cm

Notre Dame za soumraku
barevná litografie
v 30, 5 ✕ š 37, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, č. 154

Ø 20 mm / 3, 49 g

mírně poškozeno

Paganini II
suchá jehla na papíře,1944
v 27, 5 ✕ š 20 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Au 900/1000,1811
Ø 21 mm

6, 45 g, poškozeno

Arcimboldo
barevná litografie,1972
v 40 ✕ š 30 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Stopy materiálů
aktivní grafika na papíře,1958
v 7, 8 ✕ š 10, 3 cm
Signatura: vpravo dole tužkou

10 Rubl 1899
Au 900/1000,1899
Ø 22 mm / 8, 59 g

poškozeno

Svratka
olej na překližce,1921
v 19, 6 ✕ š 14, 6 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Vegetace
olej na sololitu,1972
v 15 ✕ š 38, 5 cm

Mezi svými
lept na papíře,1966
v 32, 5 ✕ š 21 cm

Vystavováno: Práce zapadá do sérií grafických listů, které Balcar v 66. roce vytvářel, vznikla po návštěvě USA (1964), která ho značně ovlivnila. Tato grafika byla vystavena v roce 2009 v Galerii umění Karlovy Vary na výstavě věnované Jiřímu Balcarovi s názvem Těžko popsatelná společnost. Balcar v ní navazuje na sérii PLQRB z roku 1965 i na svoji plakátovou a knižní tvorbu z té doby. Jejich styl bývá někdy označovaný jako pop-art „ve světě stínů“ (deník Die Welt, 1966, Klimešová, Rous). | rámováno, zaskleno, papír mírně poškozen, 8/20

Ø 39, 5 mm / 13, 96 g

mírně poškozeno

Kopce
olej na plátně, plátno fixováno na sololitu,1977
v 32 ✕ š 32 cm

rámováno

Baba (Podbaba)
olej na plátně,1956
v 50 ✕ š 70 cm

V lese
olej na plátně
v 32 ✕ š 41 cm

Vystavováno: Goltzova tvrz | rámováno, rám a malba mírně poškozeny