František Tichý
(1896 - 1961)

Paganini II

1944

v 27, 5 ✕ š 20 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

#210064

Přístav Le Ciotat
olej na kartonu
v 37 ✕ š 54 cm

rámováno

Sv. Mikuláš
barevná litografie,2014
v 66 ✕ š 47 cm

nerámováno, volně loženo

v 8, 5 ✕ š 14 cm
Signatura: značeno na zadní straně monogramem HP
Velká parádnice
olej na sololitu,1968
v 88 ✕ š 64 cm

Notre Dame za soumraku
barevná litografie
v 30, 5 ✕ š 37, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, č. 154

serigrafie na papíře,2010
v 50 ✕ š 50 cm

Ø 20 mm / 3, 49 g

mírně poškozeno

Arcimboldo
barevná litografie,1972
v 40 ✕ š 30 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Stopy materiálů
aktivní grafika na papíře,1958
v 7, 8 ✕ š 10, 3 cm
Signatura: vpravo dole tužkou

10 Rubl 1899
Au 900/1000,1899
Ø 22 mm / 8, 59 g

poškozeno

Vegetace
olej na sololitu,1972
v 15 ✕ š 38, 5 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

akvarel, tuš na papíře,1975
v 60, 5 ✕ š 42 cm

rámováno, zaskleno antireflexním sklem

Mezi svými
lept na papíře,1966
v 32, 5 ✕ š 21 cm

Vystavováno: Práce zapadá do sérií grafických listů, které Balcar v 66. roce vytvářel, vznikla po návštěvě USA (1964), která ho značně ovlivnila. Tato grafika byla vystavena v roce 2009 v Galerii umění Karlovy Vary na výstavě věnované Jiřímu Balcarovi s názvem Těžko popsatelná společnost. Balcar v ní navazuje na sérii PLQRB z roku 1965 i na svoji plakátovou a knižní tvorbu z té doby. Jejich styl bývá někdy označovaný jako pop-art „ve světě stínů“ (deník Die Welt, 1966, Klimešová, Rous). | rámováno, zaskleno, papír mírně poškozen, 8/20

Ø 39, 5 mm / 13, 96 g

mírně poškozeno

Kopce
olej na plátně, plátno fixováno na sololitu,1977
v 32 ✕ š 32 cm

rámováno

Baba (Podbaba)
olej na plátně,1956
v 50 ✕ š 70 cm

Podzim na Chrudimce
olej na plátně
v 80 ✕ š 100 cm

Slavnost
olej na kartonu,datováno nečitelně
v 50 ✕ š 84 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Au 900/1000,1811
Ø 21 mm

6, 45 g, poškozeno