Vilém Kreibich
(1884 - 1955)

Po službě

olej na plátně

1912

v 110 ✕ š 120 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, mimořádné velkoformátové galerijní dílo

Publikováno: ve Zlaté Praze

#210004

v 8, 5 ✕ š 14 cm
Signatura: značeno na zadní straně monogramem HP
Arcimboldo
barevná litografie,1972
v 40 ✕ š 30 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Ø 20 mm / 3, 49 g

mírně poškozeno

Paganini II
suchá jehla na papíře,1944
v 27, 5 ✕ š 20 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Au 900/1000,1811
Ø 21 mm

6, 45 g, poškozeno

Au 986/1000,1932
Ø 19, 75 mm / 3, 49 g

mírně poškozeno

Mezi svými
lept na papíře,1966
v 32, 5 ✕ š 21 cm

Vystavováno: Práce zapadá do sérií grafických listů, které Balcar v 66. roce vytvářel, vznikla po návštěvě USA (1964), která ho značně ovlivnila. Tato grafika byla vystavena v roce 2009 v Galerii umění Karlovy Vary na výstavě věnované Jiřímu Balcarovi s názvem Těžko popsatelná společnost. Balcar v ní navazuje na sérii PLQRB z roku 1965 i na svoji plakátovou a knižní tvorbu z té doby. Jejich styl bývá někdy označovaný jako pop-art „ve světě stínů“ (deník Die Welt, 1966, Klimešová, Rous). | rámováno, zaskleno, papír mírně poškozen, 8/20

Ø 39, 5 mm / 13, 96 g

mírně poškozeno

Zátiší s kyticí žlutých květů
olej na plátně,1920
v 63 ✕ š 47 cm

Provenience: přiložen písemný posudek historika umění PhDr. Arno Paříka | rámováno, vyřezávaný a polychromovaný rám, mírně poškozeno

10 Rubl 1899
Au 900/1000,1899
Ø 22 mm / 8, 59 g

poškozeno

Podzim na Chrudimce
olej na plátně
v 80 ✕ š 100 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Larva XI.
litografie na papíře,1971
v 50 ✕ š 32 cm

Publikováno: Motiv larvy se v Muzikově tvorbě objevuje od konce 50. let jako vznášející se přízračné torzo. Tuto litografii má ve sbírkách také Národní galerie (František Muzika v kresbě a grafice | Národní galerie Praha (ngprague.cz)). Předcházela jí Larva X, která má výraznější ženské rysy, obě se potom promítají do figur na grafice s názvem Schodiště, kde se vznášejí nad řadou lineárně naznačených schodů. Cyklus larev vznikal mezi lety 1967-1973 a navazuje na jeden z ústředních motivů Muzikovy tvorby – motiv prázdné drapérie | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, 24/70

Tůň
olej na plátně,1898
v 48, 5 ✕ š 68 cm

Gea a Uranos
olovo, cín, zlato,1970
v 35 ✕ š 35 cm

Torzo
koláž,1977
v 62 ✕ š 44, 5 cm

rámováno, zaskleno antireflexním sklem

Neúspěšný dialog
litografie na papíře,1994
v 53, 5 ✕ š 70 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Krajina s řekou
olej na kartonu,1895
v 49, 5 ✕ š 66 cm

Provenience: Přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Mgr. Michaela Zachaře | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Dvojice
kombinovaná technika na papíře,1983
v 38 ✕ š 20 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Převozník
olej na plátně,1957
v 32 ✕ š 42 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: přiložen odborný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno