František Kaván
(1866 - 1941)

Letní nálada

olej na kartonu

v 35 ✕ š 50 cm

rámováno

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Mgr. Michaela Zachaře

#233570

Pán ostrého meče
tuš na papíře,1940
v 25 ✕ š 19, 5 cm

Publikováno: Karel Michl: Pán ostrého meče (edice S puškou a lasem), Toužimský a Moravec, 1940 | rámováno, pasparta, zaskleno, originální ilustrace z knihy Karla Michla Pán ostrého meče

Rozhovor
olej na plátně,2001
v 35 ✕ š 45 cm

rámováno, původní stav

Rozšafný host
v 23 ✕ š 21 cm

nerámováno

Prsa Achillova
papírový reliéf, zlaceno,1985
v 42 ✕ š 25 cm

linoryt, pastel
v 28 ✕ š 18, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Frustrace tolerance
lept, suchá jehla, mezzotinta
v 11 ✕ š 7 cm

nerámováno

lept na papíře,1986
v 7 ✕ š 9, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 44/100

koláž, tuš na papíře
v 49, 5 ✕ š 29 cm

nerámováno

linoryt, pastel
v 28 ✕ š 18 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Újezd
v 60 ✕ š 74 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Česká ves za soumraku
olej na plátně,1907
v 66 ✕ š 67 cm

Vystavováno: na výstavě Jednoty umělců výtvarných v Praze | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Dáma s cigaretou
akvarel, tuš na papíře
v 22 ✕ š 29 cm

rámováno, zaskleno

Žně
v 34 ✕ š 61 cm

rámováno

kombinovaná technika na papíře,1960
v 16 ✕ š 44 cm

rámováno, zaskleno

Zvěstování
papírový reliéf, pozlaceno,1992
v 34 ✕ š 24, 5 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | rámováno, pasparta, zaskleno, původní stav

Krab
akryl na kartonu
v 29 ✕ š 51 cm

nerámováno

Černá a bílá
litografie
v 32 ✕ š 28, 5 cm

rámováno, zaskleno, 28/50

2x Krajina
tuš na papíře,1929
v 9 ✕ š 39 cm
Signatura: uprostřed dole a vpravo dole

Provenience: bude přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno, zaskleno

Náměstí Belleceur v Lyonu
pastel na papíře,1940
v 45 ✕ š 57 cm

Provenience: přiložen odborný posudek historika umění PhDr. Arno Paříka | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, do Lyonu uprchl Kars před nacisty v roce 1940 z Paříže, zůstal zde jen 2 roky, protože v prosinci 1942 byl Lyon také obsazen nacisty

Nábřeží
akvatinta na papíře
v 49, 5 ✕ š 59 cm

Provenience: na zadní straně autorský štítek | rámováno, pasparta, zaskleno, autorský tisk