Aukce duben 2023 (č. 12)

18. – 20. 4. 2023   |   Vydraženo za: 23 436 720 Kč

olej na plátně,1958-59
v 73 ✕ š 92 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa, jedná se o mimořádné dílo autora | Publikováno: monografie Robert Piesen od Františka Šmejkala na str. 84 (číslo soupisu děl autora 43) | Vystavováno: Galerie Zlatá husa září - prosinec 2001 | rámováno

olej na plátně,1974
v 50 ✕ š 70 cm

rámováno

Gymnasta
olej na plátně,2001
v 30 ✕ š 25 cm

Provenience: kladně posouzeno Mgr. Lindou Sedlákovou a Galerií Gema | rámováno

Portrét s fialovou drapérií
olej na plátně,1946
v 75, 5 ✕ š 59, 5 cm

Provenience: na zadní straně pozůstalostní razítko | Publikováno: František Vobecký, 31. května 2015, katalogu k aukci obrazů Františka Vobeckého | Vystavováno: 31. 5. 2015 Galerie Nová síň | rámováno

Černé jezero I
olej na plátně,1901
v 80 ✕ š 100 cm

rámováno, rám mírně poškozen, místy krakeláž, restaurováno v roce 2001, namalované při letním pobytu na Šumavě v létě 1901

Kupky
olej na desce,1998
v 60 ✕ š 55 cm

rámováno

Jarní nálada v Polabí
olej na kartonu,30. léta 20. století
v 49, 5 ✕ š 70 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové | rámováno

Ve Františkánské zahradě
olej na plátně,1982
v 40 ✕ š 50 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno

Hradčany
olej na plátně,1999
v 75 ✕ š 105 cm

rámováno

Night club Iris - velký formát
olej na sololitu,1994
v 122 ✕ š 58 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno

Černé pole
olej na kartonu,1950 - 1960)
v 58 ✕ š 80 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové | rámováno, rám mírně poškozen

Spartakiáda 90 - Muži č. 17
olej na plátně,1990
v 135 ✕ š 115 cm

Vystavováno: Galerie Portfolio Kunst AG, Wien, 1995 | rámováno